Thaçi sot takon kryetaren e KQZ-së, partitë në ditët e ardhshme

Periskopi.com Lajme

Ndonëse kanë kaluar disa ditë pasi Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit, presidenti Hashim Thaçi nuk i ka ftuar akoma partitë politike në konsultime, ashtu si e parashesh Kushtetuta.

Por, duket se tashmë ka lëvizje në këtë drejtim.

Presidenti Hashim Thaçi sot gjatë ditës pritet të takohet me kryetaren e KQZ-së, Valdete Daka, për t’u konsultuar për hapat e mëtejshëm në rrethanat e krijuara politike.

Në një komunikatë të lëshuar për media gjatë ditës së djeshme nga presidenca thuhet se takimet me partitë tjera politike do të vazhdojnë në ditët e ardhshme, varësisht nga agjenda dhe zhvillimet brenda vet partive politike përkatëse.