Kryetari i Gjilanit reagon pas 9 rasteve të reja me koronavirus, kërkon shtrëngim të masave

Periskopi.com Lajme

Nëntë raste të reja me covid-19 janë shënuar në komunën e Gjilanit. Të infektuarit janë familjarë të një punëtoreje shëndetësore të një klinike private në Prishtinë.

Kryetari i Komunës së Gjilanit Lutfi Haziri ka reaguar duke kërkuar shtrëngim të masave.

Shkrimi i plotë i Hazirit në Facebook:

#Dita59. Nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike u njoftuam edhe për 9 raste të reja në Gjilan me #Covid19.

Rastet e reja janë si pasojë e kontakteve familjare të një punëtoreje të Gjilanit, e cila punon në një klinikë private, në Prishtinë.

Komiteti për menaxhimin e pandemisë dhe emergjencat civile e kanë nën kontoll situaten dhe ju lusim për lojalitet dhe bashkëpunim në mënyrë që ta përballojmë situatën.

Fatkqeësisht, kësaj here burim i infeksionit është një punëtore e shëndetësisë e jo burim tjetër nga qytetarët.

Është domosdoshmëri që t’i shtrengojmë masat pas rasteve të fundit. Për këtë, pas pak ju njoftojmë përmes konferencës së jashtëzakonshme!

Haziri: Vdekja e 26-vjeçarit humbje e madhe për Gjilanin

Periskopi.com Lajme

Kryetari i Komunës së Gjilanit Lutfi Haziri, ka reaguar pas rastit tragjik të vdekjes së një 26 vjeçari nga kjo komunë.
Haziri tha se kjo është humbje e madhe për Gjilanin.

“U trondita me lajmin për ndarjen tragjike nga jeta të 26-vjeҫarit, Agon Musliu, i cili ishte student i shkëlqyer i masterit, në Gjermani. Humbje e madhe për familjen e për Gjilanin. Komuna e Gjilanit do t’i qëndrojë afër familjes. Zoti ua lehtësoftë dhembjen!”.