E ardhmja në duart e sigurta, 17-vjeçarët na bëjnë krenarë – fitore dhe kualifikohen

Periskopi.com Sporti

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur sukses historik, duke u kualifikuar në rrethin elitar për kualifikimet e Evropianit 2019.

Djemtë tanë kanë mposhtur bashkëmoshatarët e Qipros me rezultat 1-0.

Golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi Milot Avdyli në minutën e 63-të të ndeshjes.

Me këtë fitore, Kosova siguron pozitën e parë në grupin 5 me gjashtë pikë, një më shumë se Skocia dhe dy më shumë se Zvicra. Qipro është në pozitën e fundit me vetëm një pikë. /Periskopi/