Makina me vlera 800 mijë euro por Mbappe nuk ka as leje të vozitjes

Periskopi.com Sporti

Kylian Mbappe është një nga lojtarët më të talentuar në botë. Sulmuesi francë është pjesë e PSG-së, ndërsa arriti të fitonte Kupën e Botës e tashmë synon Champions League.

Mbappe me firmën të kampionët e Francës ka arritur të përfitoi shumë të ardhura.

Mbappe ka në garazhin e tij një Ferrari 458 dhe një Audi R8 që kapin vlerën e 800 mijë eurove. Gjithashtu sipas mediave, francezi zotëron Mercedes dhe Ranger Rover, por nuk mung të ngasë dot asnjërën prej tyre.

2020 Audi R8 Buyer's Guide: Reviews, Specs, Comparisons

Arsyeja është se lojtari nuk zotëron një patentë për të ngarë dhe në stërvitje shoqërohet nga një shofer personal ose nga nëna e tij.

Approved Pre-Owned 2012/12 Ferrari 458 Italia For Sale in Wilmslow

Tashmë Mbappe është në pritje të patentës së tij pasi makinat e luksit në garazh nuk mungojnë.