Mbyllen xhirimet e sezonit të katërt të “La casa de Papel”

Periskopi.com Showbiz

Sezoni i tretë i “La casa de Papel” regjistroi shikueshmëri të lartë në Netflix, edhe pse u publikua vetëm para një muaji.

Mirëpo, ndërsa po shijohen këto suksese, xhirimet për sezonin e katërt kanë përfunduar.

Lajmin e ka dhënë vetë aktori spanjoll Alvaro Morte i cili luan në rolin e “Profesorit”.

“Dita e fundit e xhirimit të sezonit 4. Dolli për të gjithë. Për ju, ekipi më i mirë @vancouvermedia. Dhe për ju, që na shihni në të gjithë planetin. Faleminderit të gjithëve”, shkroi ai.

Megjithatë, ende nuk ka datë të saktë se kur do të publikohet sezoni i katërti këtij seriali.

 

E pazakontë: Aktori i famshëm serb i “La Casa de Papel” falenderon në gjuhën shqipe

Periskopi.com Showbiz

Seria e famshme e Netflix “La Casa de Papel” ose “The Money Heist” e ka përfunduar shfaqjen e sezonit të tretë pas dy sezoneve shumë të suksesshme në vitet e kaluara.

Një ndër personazhet më interesante të këtij filmi është edhe Helsinki, që luhet nga një aktor serb [Darko Periq). Personazhi shfaq një “kriminel lufte” që ndihmon një grup kriminelësh tjerë të plaçkisin fillimisht fabrikën e parave në Spanjë e më pas edhe Bankën e Spanjës, shkruan Periskopi.

Së fundi, Periq ka bërë një postim në profilin e tij në Facebook ku falenderon në gjuhë të ndryshme të botës, përfshirë serbishten. Por, aty mund të shihni edhe falenderimin në gjuhën shqipe, që ka lënë shumë adhurues shqiptarë të kësaj serie me mjaft pikëpyetje.