Lance Stroll për herë të parë në ‘pole pozicion’ në Formula 1

Periskopi.com Sporti

Lance Stroll ka siguruar ‘Pole Postion’ për herë të parë në karrierën e tij në Formula 1.

Shoferi kanadez ka performuar më së miri në kualifikime për Çmimin e Madh të Turqisë.

Do të jetë hera e parë për Stroll që e nis një garë nga vendi i parë.

Drejtuesit e Mercedes nuk regjistruan paraqitje të mirë, me Lewis Hamilton që do të niset vetëm nga vendi i gjashtë.

I dyti në garën për Çmimin e Madh të Turqisë do të niset Max Verstappaen, ndërsa Sergio Perez në vendin e tretë.

Renditja vazhdon me Alexander Albon dhe Daniel Ricciardo.