Ish-presidenti i Barcelonës ngrit një poster gjigant pak metra larg ”Santiago Bernabeu”

Periskopi.com Sporti

Ish-presidenti i Barcelonës, Joan Laporta, i cili është kandidat për t’u kthyer në postin e mëparshëm, i ka befasuar tifozët e Real Madridit me vendosjen e një posteri të madh reklamues vetëm disa qindra metra nga Santiago Bernabeu.

Laporta, i cili i ka udhëhequr Blaugranët gjatë viteve 2003-2010, është në garë për ta zëvendësuar Josep Maria Bartomeun në zgjedhjet presidenciale të klubit që mbahen në muajin mars.

Por, mëngjesin e të martës, tifozët e Realit janë zgjuar për të parë posterin e madh të portretit të tij në një ndërtesë që ndodhet shumë pranë stadiumit të Los Blancos.

“Mezi pres t’ju shoh sërish”, është mbishkrimi, të cilin Laporta e ka zgjedhur si moto

Ndryshe, 58-vjeçari konsiderohet favoriti kryesor për ta marrë drejtimin e Barcelonës dhe ka premtuar pesë top-blerje për ta rikthyer klubin në majat e futbollit