Guardiola flet për lëndimin e Agueros në ndeshjen ndaj Chelsea

Periskopi.com Sporti

Sulmuesi u lëndua në ndeshjen kundër Chelsea pas një përplasje me Reece James.

Pas këtij lëndimi Aguero u detyrua që të largohet nga fusha dhe pas përfundimit të lojës për lëndimin e tij foli edhe Guardiola i cili tha ‘Ne do ta shohim lëndimin nesër. Nuk duket mirë, Duket lëndim muskulor’.

Manchester City fitoi me rezultat 2-1 në ndeshjen kundër Chelsea.