Goli i çmendur i Lenjanit në Zvicër

Periskopi.com Sporti

Lenjani ka shënuar gol fantastik në Zvicër të shtunën, duke treguar se është gati për një tjetër start pozitiv.

Sioni e ka mposhtur FC Zurichun 3-1 në ndeshjen e vlefshme për xhiron e dytë në Superligën e Zvicrës.

Për Sionin golat i shënuan shqiptarët, dy Pajtim Kasami dhe një anësori i Kombëtares shqiptare, Ermir Lenjani.

Lenjani shënoi një gol fantastik me të majtën e tij të papërshtatshme, që ndoshta do të zgjidhet edhe më i miri i javës apo muajit në Zvicër.

Sezonin e kaluar Lenjani shënoi 6 gola dhe dhuroi 10 asiste në 28 paraqitje.

 

Futbollisti shqiptar i shkruan Shaqirit: Mjafton që i mposhtëm legenët serbë

Periskopi.com Sporti

Eliminimi i Zvicrës ndaj Suedisë ka trishtuar mjaft tifozë shqiptarë që në këtë Botëror bënin tifo për helvetikët për shkak të futbollistëve shqiptarë që luanin në këtë kombëtare.

Ylli i Zvicrës, Xherdan Shaqiri, postoi ditën e sotme një foto të tifozëve zviceranë, të cilët ishin mbledhur në shesh për të parë ndeshjen dhe për të mbështetur vendin e tyre.

“Një falënderim i madh për të gjithë fansat nga e gjithë bota për mbështetjen e jashtëzakonshme gjatë Kupës së Botës”, shkruan Shaqiri në “Instagram”.

Nuk kanë munguar komentet e shumta ku më i veçanti ishte ai i mbrojtësit të Kombëtares shqiptare, Ermir Lenjani.

“Respekte bruda! Mjafton që i keni mposhtur ata legenat serbë”, ishte komenti i Lenjanit në foton e Shaqirit.

Image