Leroy Sane qartazi e konfirmon se Kai Harvetz do t’i bashkohet Chelseat këtë verë

Periskopi.com Sporti

Fansat e Chelseat kanë marrë një lajm fantastik në lidhje me Kai Harvetzin, të enjten pasdite.

Shumë raporte potencuan se ylli gjerman do të ndjekë hapat e bashkëkombasit, Timo Werner, duke kompletuar transferimin rekord në “Stamford Bridge”, transmeton Periskopi.

21-vjecari është një prej talentëve më ngazëllyes në futbollin evropian dhe ka vazhduar të impresionojë te Bayer Leverkuseni këtë sezon me 12 gola në ligë dhe asistime.

p1edtupv4ouga1fg11s9cqia20nf.jpg

Dhe transferimi i ri i Bayern Munichut, Leroy Sane u duk se zbuloi pak si shumë këtë pasdite.

Sane po fliste për shtypin gjatë prezantimit te Bayerni, ku kaloi nga Manchester City.

Sipas “ESPN”, Sane u shpreh: “Kjo është gjë e mirë për Chelsean, që ka transferuar dy top talentë gjermanë me Timo Wernerin dhe Kai Harvetzin këtë verë.”

Shikoni videon e mëposhtme. /Periskopi.com/