Një nga gratë e Al-Bagdadit është kapur nga forcat turke në Siri

Periskopi.com Lajme

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan thotë se forcat e tij kanë kapur gruan, motrën dhe kunatin e liderit të ISIS-it Abu Bakr al-Bagdadi në Siri, përcjell Periskopi.

“Shtetet e Bashkuara thanë që Bagdadi vrau veten në një tunel. Ata filluan një fushatë komunikimi për këtë” tha Erdogan në një fjalim në Universitetin e Ankarasë, shkruan Daily Mail, transmeton Periskopi.

“Por, unë po e njoftoj për herë të parë këtu: Ne kapëm gruan e tij dhe nuk bëmë një bujë si ata. Në mënyrë të ngjashme, ne gjithashtu kapëm motrën dhe vëllain e tij  në Siri”, ka thënë Erdogan.

Një zyrtar i lartë turk tha në fillim të kësaj jave se Turqia kishte kapur motrën e Bagdadit, burrin dhe vajzën e saj./Periskopi/