Vildane Zeneli: Shqiptarët mendojnë se lidhem me sheika, unë po rri në shtëpi vet, si qyqe

Periskopi.com Showbiz

Modelja seksi, Vildane Zeneli muaj më parë ka treguar për një lidhje të dështuar. Ajo ka qenë në një lidhje katër vjeçarë po që më vonë i ka dhënë fund.

Vildanja duke mos dashur të ja përmend emrin ish-të dashurit të saj, ajo tha se nuk bëhet fjalë për ndonjë sheik.

‘’Shqiptarët fill t’i ngjesin, po-po kjo me sheika. A unë tu nejt veç vet në shpi, si qyqe’’, përfundoi modelja./Periskopi/

 

Gabimet që duhet t’i shmangni gjatë lidhjes

Periskopi.com Zoya

Lidhjet mund të jenë mësuesit tonë më të mirë. Ato na shtyejnë dhe na tërheqin. Lidhjet na ndihmojnë ta njohim vetën më mirë, anën tonë të errët, dhe të dobët.

Të jemi në një lidhje të përkushtuar është sikur ta rritni një qenush të vogël. Në fillim është e egër dhe e patrajnuar, që zakonisht falet për shkak se është e lezetshme, por me kohën disa ditë bëhen më të vështira sesa të tjerat. Në këto ditë të vështira ne jemi njerëz dhe të gjithë gabojmë.

Gabimet janë të falshme, prandaj këtu i gjeni disa gabime që duhet t’i shmangni kur jeni në një lidhje serioze.

Të fajësojmë

Të fajesojmë partnerin/partneren është diçka e zakonshme në një lidhje. Fajësimi vjen nga frika. Frika nga kush? Nga paraqitja e të qenit të dobët, transmeton lajmi.net.

Nëse nuk e bëni shprehi të fajësoni njëri tjetrin do e shihni se sat ë sigurt dhe të lirë jeni në lidhjen tuaj.

Mohimi

Ta mohoni që nuk keni problem në lidhjen tuaj, është sikur të I lini detyrat e shtëpisë për në fund të vitit. Ju e fshehni atë, sepse e dini që do ju dhemb dhe do jetë stresuese. Lidhjet janë punë e vështirë, dashuria është një vendim dhe përkushtim që e bëni jo vetëm ndaj partnerit/partneres, por edhe ndaj vetës tuaj.

Të mbani inat

Inati vjen në shumë forma.d Të mbani inat nënkupton që ju nuk jeni në gjendje të vazhdoni përpara dhe të shijoni gjërat e së ardhmes. Kjo është një shprehi shumë e keqe, që ju bënë dëm në lidhje

A e dini se Genta Ismajli kishte një lidhje 6-vjeçare me muzikantin e njohur

Periskopi.com Showbiz

Genta Ismajli së fundmi po shijon lidhjen e saj me biznesmenin turk Husan.

Siç duket vajtjet dhe ardhjet e Gentes për në Turqi do të shpeshtohen për shkak të takimeve me të dashurin e saj.

Vite më parë, Genta kishte një lidhje të gjatë me muzicientin Milot Binaku. Ish-çifti, kanë pasur një lidhje prej 6 vitesh por që i dhanë fund dhe arsyet asnjëherë nuk i kanë bërë të ditura.

Miloti vite më parë i ka dhënë fund beqarisë duke u martuar me Vjosa Shehun me të cilën e ka një vajzë.

Në anën tjetër, Genta vazhdon të jetë aktive duke sjellur projekte të shumta për fansat e saj.

 

Zanfina Ismaili tregon se a është në lidhje

Periskopi.com Showbiz

Mediave rozë nuk iu ka shpëtuar as jeta private e artistes së mirënjohur shqiptare, Zanfina Ismaili. Ndonëse ajo mundohet maksimalisht që jetën private ta mbajë larg syrit të mediave, megjithatë nuk mbeti pa u komentuar.

Së fundi ishin fansat ata që u interesuan për jetën e saj private. Ata e pyetën se a është në lidhje, ndërsa ajo tregoi se ende është beqare, transmeton rtv21.tv

“Pa të dashur, pa probleme”, ishte përgjigja e saj. Përveç jetës private, artistja e njohur e skenës u pyet edhe rreth muzikës.

Zanfina tregoi se nuk do të ketë këngë të reja nga ajo. 33-vjeçarja që nga maji i vitit 2017 nuk ka sjellë ndonjë projekt muzikor.

Në një emision televiziv kishte deklaruar se është lodhur nga muzika dhe do të vazhdojë të merret me profesionin e saj, si juriste.

Zbulohet emri dhe prejardhja e partnerit të Genta Ismajlit, nuk është shqiptar

Periskopi.com Showbiz

Pak ditë më parë Prive.al zbuloi lajmin se Genta Ismajli është në lidhje.

Ne publikuam edhe pamje të çiftit në dalje publike por një detaj nuk u kuptua – identiteti i mashkullit që ia mori zemrën Gentës.

Mashkulli i zemrës quhet Husen dhe është turk. Ai jeton mes Turqisë dhe Zvicrës ku ka bizneset e tij.

Tani, vizitat e shpeshta të Gentës në Turqi kuptohen me të gjitha arsyet e tyre.

Pas krizës me Mozzik, Loredana Zefi thotë se po martohet me këtë femër

Periskopi.com Showbiz

Loredana Zefi i ka habitur të gjithë me postimin e fundit.

Reperja Loredana Zefi është aktive në Instagram, shkruan lajmi.net.

Emri i saj kohët e fundit ka qenë ndër më të komentuarit në mediat rozë për arsye të ndryshme, e së fundmi lidhur me krizën me reperin Mozzik.

Për këtë çështje nuk kanë folur asnjëri, mirëpo fakti se ai nuk e ka uruar për ditëlindje e nuk u panë bashkë në festë ngjalli shumë dyshime.

Pas gjithë kësaj Loredana ua ka bërë kokën lëmsh të gjithëve. Ajo e ka bërë një postim në Instagram dhe pranë tij ka thënë se do të martohet me një femër.

Dua shfaqet në momente romantike me të dashurin

Periskopi.com Showbiz

Këngëtarja e njohur shqiptare Dua Lipa e cila po bënë bujë të madhe në arenën muzikore ndërkombëtare është parë tash e një kohë me të dashurin e ri Anwar Hadid, i cili është vëllau i motrave Bella dhe Gigi Hadid.

Ata po konsiderohen si çifti më i ri i Hollivudit.

Anwar po shfaqet mjaft shpesh në paraqitjet e tij me këngëtaren shqiptare Dua Lipa, kështu kanë bërë edhe së fundmi në Malibu në Los Angelos, ku janë kapur nga aparati derisa Anwar po mbante për dore të dashurën e tij Dua Lipa.

Dyshja duket se po i kalon momentet më të mira romantike.

Jonida Maliqi nuk është e gatshme ta pranojë lidhjen me të dashurin e saj

Periskopi.com Showbiz

Prej kohësh Jonida Maliqi dhe Romeo Veshaj janë përfolur për një lidhje dashurie, e cila po diskutohet çdo ditë e më shumë. Megjithatë asnjë prej të dyve nuk e ka pranuar publiksht lidhjen.

Në një intervistë për ‘Revista Class’, ajo dha komentin e saj për këto fjalë që qarkullojnë duke rrëfyer: “Jeta ime personale dua të mbetet e tillë, ndaj mund të shprehem se jam e qetë dhe e lumtur momentalisht”.

Siç duket, Jonida nuk dëshiron të zbulojë asgjë, por e rëndësishme është që këngëtarja po kalon një periudhë të qetë dhe të bukur.

Ndër të tjera, në intervistën në fjalë, këngëtarja foli për eksperiencën në ‘Eurovision’, e cila do mbetet më e bukura për të, sidomos për përfaqësimin e denjë që i bëri vendit tonë.

Shqiptarja kishte lidhje jashtëmartesore me policin, por nuk i shkoi gjithçka sipas planit

Periskopi.com Lajme

Një grua nga rajoni i Tetovës, në Stacionin Policor Tetovë, dje pasdite ka denoncuar se është shantazhuar dhe fizikisht është sulmuar nga personi F.A. – nëpunës policor në Sektorin Policor Kamjan, për shkak se nuk ka dashur ta vazhdojë lidhjen me të.

Siç kumtoi MPB-ja, sipas denoncimit, gruaja e ka ndërprerë lidhjen me F.A. para një viti dhe prej atëherë ka refuzuar të takohet me të. Para një jave, derisa gruaja ka qenë në objektin hotelerik, ka ardhur F.A. dhe e ka kërcënuar se do t’i publikojë fotografitë dhe videot e tyre të përbashkëta dhe se do t’i tregojë babait dhe bashkëshortit të saj se e ka pasur dashnore.

Dje rreth orës 12.50, derisa gruaja ka qenë në punë, ka ardhur F.A. dhe fizikisht e ka sulmuar.

Për rastin menjëherë është njoftuar Sektori për Punë të Brendshme dhe po ndërmerren masa për ndriçimin e plotë të rastit.

U përfol se është në lidhje me Majk, 18-vjeçarja publikon bisedat me të (Foto)

Periskopi.com Showbiz

Lajmi i një marrëdhënieje të re të mundshme mes reperit Majk dhe 18 vjeçares me emrin Kejda nga Tirana, qarkulloi shumë shpejt në rrjetet sociale.

Mirëpo, një gjë e tillë nuk i pëlqeu vajzës, e cila, siç shprehet, me këngëtarin nuk ka asnjë lloj marrëdhënie të dyshimtë, veç asaj të miqësisë.

Gjatë një komunikimi me JOQ.al ajo bën me dije se nuk do që t’i dalin fjalë të kota pasi është femër, ndërsa me këngëtarin tregon se thjeshtë ka dalë disa herë për të konsumuar dreka e darka.

Kejda shprehet:

Ai këtë lajm e ka marrë me sportivitet, ama mua më vjen inat se jam femër e s’do doja të më dalin fjalë kot së koti, jo të vërteta. Po ça me bo! Kjo është Shqipëria! Vetëm me shpikje e fjalë lart e poshtë merren njerëzit”.

Ndërkaq, Kejda tregon edhe pjesë nga biseda me këngëtarin në lidhje me lajmin e qarkulluar në media, për të treguar se mes tyre nuk ka asnjë gjë.

Nga ana tjetër, Majk, të cilit duket se ia ka qejfi një flirt me të renë, i thotë që të bëjë realitet fjalët e mediave.

10 pyetjet kritike që duhet t’ia bëni vetes, nëse jeni në një lidhje

Periskopi.com Showbiz

Sipas hulumtimeve të reja dhe bazuar në dëshmitë e çifteve, avokatëve familjarë, terapistëve  të lidhjeve, etj., ekzistojnë 10 pyetje që çdo njeri në lidhje duhet t’ia bëjë vetes dhe partnerit për t’u siguruar se lidhja do të zgjatë.

Këto pyetje kryesisht kanë të bëjnë me angazhimin në lidhje dhe përputhshmërinë e dy personave, transmeton Telegrafi.

10 pyetjet kritike:

– A përshtatemi unë me partnerin
– A kemi bazë të fortë të miqësisë
– A i duam të njëjtat gjëra në lidhje dhe në jetë?
– A janë realistike pritshmëritë tona
– A e shohim në përgjithësi më të mirën te njëri-tjetri
– A punojmë të dy për ta mbajtur lidhjen vibrante
– A ndihemi që të dy se mund t’i diskutojmë gjërat lirshëm dhe të bisedojmë për gjëra të ndryshme
– A jemi që të dy të angazhuar të punojmë gjatë periudhave të vështira
– Në rrethanat e mbushura me stres, a do të punonim së bashku për t’i kaluar ato?
– A kemi secili persona mbështetës përreth nesh?

Do ta vëreni se shumica e këtyre pyetjeve duket se e kanë përgjigjen e thjeshtë si “po” ose “jo”, por faktikisht qëllimi i tyre është ta fillojnë një bisedë të thellë.

Çiftet vërtet se duhet ta pyesin veten nëse mund të flasin lloj-lloj gjërash me njëri-tjetrin dhe se a janë shokë të mirë – e jo ta kaloni listën vetëm duke i zgjedhur përgjigjet e duhura.

Flori Mumajesi zbulon nëse është në lidhje (FOTO)

Periskopi.com Showbiz

Këngëtari i njohur shqiptar Flori Mumajesi tash e një kohë të gjatë është përfolur për një lidhje të mundshme me moderatorin e njohur kosovare, Liberta Spahiun.

Ka qenë ai i cili gjatë ditës së sotme në “Instagram”, ka postuar një fotografi duke ia kapur duart një femre por pa ia zbuluar fytyrën asaj. Ajo çfarë dihet është se Flori me këtë fotografi ka çmendur të gjithë fansat pasi që në dorën e vajzës fatlume është e vendosur edhe një unazë.

Ai është përfolur edhe për shumë lidhje të tjera me personazhe të famshme.