E mbushur plot me njerëz, rrëzohet loja në park

Periskopi.com Lajme

Dy persona kanë mbetur të vdekur dhe rreth 27 të tjerë janë plagosur si pasojë e prishjën së një loje në park.

Ngjarja e rëndë ndodhi në Liqenin Kankaria të Ahmedabadit në Indi, ku loja e cila lëvizte në lartësi u rrëzua të dielën në mbrëmje.

Sipas hetimeve paraprake mendohet se shkak i rrëzimit të lojës ka qenë këputja e një kablloje.

Ju ftojmë të shikoni videon: