Trajneri i Dortmundit lëndon veten duke festuar golin e fitores të Haalandit në minutën e 96-të

Periskopi.com Sporti

Erling Haaland ishte heroi i Borussia Dortmundit, e cila mbajti gjallë shpresat për titull në Bundesligë me një fitore 1-0 kundër Fortuna Dusseldorfit, të shtunën.

Sulmuesi 19-vjeçar u inkuadrua nga banka rezervë dhe shënoi në minutën e 95-të, me Dortmundin që mori tri pikë vitale, transmeton Periskopi.

Rezultati nënkupton se tash Bayern Munichu duhet të pres më gjatë për të fituar trofeun.

Dortmund pati vështirësi për 94 minuta të ndeshjes, derisa Haaland u inkuadrua dhe realizoi në sekondat e fundit.

“Milionerëve” u duhet një mrekulli për ta fituar titullin, por ata nuk janë dorëzuar, siç dëshmohet nga festa e Lucien Favres në fund.

Tekniku i Dortmundit e dëmtoi veten duke festuar golin e fitores së Haalandit, teksa ngriti duart në ajër para se ta zinte keq kofshën. /Periskopi.com/