Reagon lojtari i Evertonit pasi trajneri i tij, Carlo Ancelotti as që e dinte kush është

Periskopi.com Sporti

Imagjinoni të punoni në të njëjtin vend për 11 vite dhe trajneri juaj të mos ua dijë as emrin!

Epo, pikërisht kjo i ndodhi Luke Garbutt.

Ai iu bashkua Evertonit nga Leedsi në moshën 16-vjecare, por ditën e djeshme (e martë) u lirua pasi i përfundoi kontrata.

Gjatë kësaj kohe, ai bëri vetëm 12 paraqitje me skuadrën e parë – e fundit erdhi në sezonin 2014/15,

Derisa ishte nën kontratë në “Goodison Park”, ai ka luajtur në huazim te Cheltenham, Colchester, Fulham, Wigan, Oxford dhe, këtë sezon, Ispëwch.

Kur marrim parasysh se ai ka qenë pjesë e klubit për më shumë se një dekadë, një reporter dëshiroi ta dijë qëndrimin e Carlo Ancelottit për largimin e tij.

Mirëpo, italiani u duk se nuk i kishte bërë detyrat e shtëpisë dhe madje as që e fshehu faktin që nuk e dinte kush ishte Garbutt.

“Kush?!” pyeti Ancelotti.

Ai pastaj u kthye nga dikush larg kamerës, duke pyetur “kush?” përsëri. Ai pastaj pranoi humbjen dhe tha se nuk e priste atë pyetje dhe se nuk e dinte.

Brilante. Por cili është qëndrimi i Garbutt në lidhje me këtë? A u ofendua që Ancelotti nuk e dinte kush është.

Aspak.

Ai bëri disa postime qesharake për të treguar se e ka marrë me sportivitet.

“Mos më keqkuptoni, vendosa ta shikoj anën qesharake, lojtarët e tjerë do të ndiheshin të disrespektuar nga klubi dhe trajneri,” shkroi ai në njërin postim.

“Nuk është faji i tij, është i klubit, është klas megjithatë.” /Periskopi.com/

p1ec37hoeoeqr1trmtrl1o241q2f.jpgp1ec37i8dcsv5mnte5i1fvk1pnkh.jpgp1ec37ien2nqq19d1fiu1jnvp1vj.jpg