Ish- hendbollisti që vdiq, ka qenë lojtar i kësaj skuadre në Kosovë

Periskopi.com Sporti

Vdekja e ish hendbollistit Lulzim Hana ka tronditur Gjakovën dhe në përgjithësi sportin e Kosovës e më gjerë.

Ish hendbollisti dhe trajneri i hendbollit, Uran Luzha, tregon për gazetën kombëtare “Bota sot”, se i ndjeri Lulzimi ka qenë portier i hendbollit të Vëllaznimit nga Gjakova.

“E vështirë qenka kur humbet shokun e fëmijërisë, pusho i qetë miku i ynë.

Image

Lulzim Hanam i dyti ulur në të majtë

Hendbollist prej vitit 1987 deri në vitin 1992 kur ka shkuar në perëndim gjegjësisht Zvicër”, tregon Luzha.