Futbollisti i Barcelonës nuk gabon nga penalltia – shënon golin e tretë për Shqipërinë

Periskopi.com Sporti

Kombëtarja e Shqipërisë ka arritur ta cojë në 3:1 rezultatin ndaj mysafirëve të Kazakisanit, transmeton Periskopi.

Autor i golit të tretë për ‘kuqezinjtë’ është anëtari i Barcelonës B, Rei Manaj, i cili ekzekutoi saktë penalltinë e fituar nga Abrashi.

Shihni golin. /Periskopi

 

​Mustafa: Manaj ishte personalitet i veçantë që dha shumë për vendin tonë

Periskopi.com Lajme

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka përkujtuar sot veprimtarin e shquar, kryetarin e parë të Degës së LDK-së në Istog, Shaban Manaj, në 18 vjetorin e vrasjes së tij.

Siç njofton LDK, në përvjetorin e Shaban Manajt, kryetari Mustafa veçoi kontributin e tij që dha për lirinë, pavarësinë dhe demokracinë e Kosovës.

“Shaban Manaj ishte intelektual, veprimtar i devotshëm i cili në kohën më të vështirë për shtetin tonë punoi shumë për mbrojtjen e lirive dhe të drejtave të njeriut.

Manaj ishte personalitet i veçantë i cili dha shumë për vendin tonë.

Do të u jemi përherë mirënjohës burrave si Manaj e shumë të tjerë që në kohërat më të vështira, nuk u dorëzuan asnjëherë dhe punuan për lirinë, pavarësinë dhe demokracinë”, shkruan kryetari i LDK-së, Isa Mustafa