Martial e Fernandes nuk e përmbajnë vetën, përqafojnë ngrohtësisht njëri-tjetrin

Periskopi.com Sporti

Ekipi i Unitedit bëri lojë mjaftë të mirë mbrëmë, kështu duke fituar kundër ekipit të Cityt.

Golin e parë për “Djajtë e Kuq” e shënoi Martiali nga një super asist i Bruno Fernandesit, duke çuar në këmbë gjithë ‘Old Traffordin’.

Padyshim se gëzimin dhe emocionet nuk mund t’i fshihte as dyshja Bruno dhe Martial të cilët i dhanë njëri – tjetrit një përqafim mjaftë të ngrohtë.

Edhe pas kësaj në një postim në rrjetin e tij Instagram Fernandes, mbishkrim në fotografinë përqafuar së bashku me Fernandesin, shkroi: “Manchester është i kuq. Më në fund ju shënuat me ndihmën time @ martial_9”.

https://www.instagram.com/p/B9fHfoTBTxk/?utm_source=ig_embed

 

Videon e dyshes duke festuar golin mund ta shihni më poshtë. /Periskopi.com/

https://twitter.com/VizuUtd/status/1236721955648258053

 

Festimi i Rashford me simbolin e shqiponjës, hap debat në rrjetet sociale

Periskopi.com Sporti

Në ndeshjen mes Manchester United dhe Chelsea, ishte Rashford që zhbllokoi rezultatin me anë të një penalltie. Por në rrjetet sociale po komentohet edhe festimi i 21 vjeçarit pas shënimit të golit. Pasi tregoi fanellën e United, Rashford festoi duke formuar me duar simbolin e shqiponjës.

Në Twitter, të shumë janë tifozët që pyesin përse lojtari i Kombëtares së Anglisë zgjodhi pikërisht këtë simbol për të festuar.

Festimi me shqiponjë u ‘ndërkombëtarizua’ në Botërorin 2018, kur në ndeshjen kundër Serbisë dy futbollistët shqiptarë, Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka, i festuan golat me këtë simbol. Ata u dënuan nga FIFA për festimin me 10 000 franga zivcerane.