PSG arrin fitore të madhe, mposht Unitedin

Periskopi.com Sporti

Paris Saint-Germain ka arritur fitore shumë të rëndësishmë në ndeshjen e sontme kundër Manchester United.

Francezët kaluan në eëprsi në minutën e 6-të, me golin e shënuar nga Neymar.

Kurse, United në minutën e 32-të arriti të barazojë rezultatin.

Por, Marquinhos arriti që të shënojë dhe të ja rikthej epërsinë francezëve.

Në minutat shtesë të ndeshje Neymar arriti të shënojë përsëri, për ta vulosur kështu fitoren në këtë ndeshje.

Me këtë fitore PSG arrin të mbajë shpresat gjallë për kalimin në raundin tjetër të Ligës së Kampionëve.