Maqedonia e Veriut vazhdon me fitore, mposht Estoninë

Periskopi.com Sporti

Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut ka arritur ta sigurojë fitoren në përballjen e saj kundër mysafirëve nga Estonia, në takimin e sotshmë që u zhvillua në kuadër të grupit C të Ligës së Kombeve, shkruan Periskopi.

Ishte minuta e 29’të e takimin, kur lojtari i Përfqësueses ballkanase, Trickovski, realizoi për 1:0

Kurse në minutën e 52’të mysafirët realizuan përmes Sappinen.

Golin e avantazhit dhe atë të fitores në minutën e 69’të e shënoi sulmuesi, Stajanokovski.

Kujtojmë se, Maqedonia e Veriut ka siguruar pjesmarrjen në Kampionatin Evropian ‘Euro 2021’, pasi mposhti Gjeorgjinë te enjtën në finalen e playoffit kualifikues. /Periskopi