Momente kur Balotelli humb kontrollin: Zënka me Ronaldon, kartonët e kuq si dhe sjelljet e çmendura në fushë

Periskopi.com Sporti

Kur Mario Balotelli arriti në Manchester City nga klubi i Interit, kishte një reputacion të lartë, pasi sulmuesi Italian u konsideua një nga të rinjtë më të mirë të futbollit botëror kur Man City vendosi të paguante 21 milion euro për të në vitin 2010, shkruan Periskopi.

Megjithatë ai njihet si një ndër futbollistët që është agresiv në fushë ku shpeshherë është pezulluar nga ndeshjet shkaku i sjelljes së tij.

Ndërkohë, Periskopi jua sjell disa nga momentet më të çmendura në karrierën e sulmuesit karizmatik. /Periskopi.com/