E majta e çeliktë e Brook mbrëmë gati sa nuk ia hoqi kokën nga vendi kundërshtarit: Nokaut brutal

Periskopi.com Sporti

Kell Brook markoi rikthimin e tij në boks me një nokaut brutal ndaj Mark DeLucas mbrëmë në “FlyDSA Arena” të Shefilldit.

Pasi nuk ishte ndeshur që nga dhjetori i vitit 2018, kur kishte mposhtur Michael Zerafa me vendim unanim, të gjithë sytë ishin nga boksieri i Shefilldit dhe rikthimi i tij në ring.

Sidoqoftë, ai nuk tregoi asnjë shenjë ngadalësimi derisa dominoi meçin, por duhet thënë se DeLuca nuk ishte një kundërshtar për nivelin e Brook.

Pasi kontrolloi shumicën e meçit, në rundin e shtatë Brook më në fund e nokautoi amerikanin, me një të majtë absolutisht brutale në kokë.

Gjyqtari nuk pati zgjidhje tjetër veç ta përfundonte ndeshjen.

Shikoni më poshtë. /Periskopi.com/