Ndërpritet seanca ndaj Mark Nrecajt, i cili vrau gruan dhe vajzën në Gjakovë

Periskopi.com Lajme

Seanca gjyqësore për caktimin e paraburgimit ndaj të dyshuarit për vrasjen e gruas dhe vajzës në Brekovc të Gjakovës është ndërprerë pasi të dyshuarit Mark Nrecaj i është përkeqësuar gjendja.

Gazetarja e KALLXO.com raporton se përkeqësimi i gjendjes ka ndodhur pasi prokurori ka lexuar pretendimet e prokurorisë për caktimin e paraburgimit.

I dyshuari ka qendruar  i shtrirë në sallën e gjykimit ndërsa gjykatësi ka urdhëruar publikun të dalë jashtë deri kur të vijë ambulance “raporton Kallxo.

Mark Nrecaj është arrestuar nënë dyshin se qëlloi për vdekje gruan dhe vajzën e tij 9 vjeçe.