Marselo nuk ka ndërmend të kthehet, shijon pushimet me të dashurën

Periskopi.com Showbiz

Mbrojtësi i Realit të Madridit duket se nuk ka ndërmend të largohet nga pushimet. “Ylli” i Brazilit duket se e ka harruar atë performancë të Brazilit në kampionatin Botëror dhe tani është duke shijuar në maksimum pushimet e tij.

30-vjeçari ka gjetur si destinacion për pushimet e tij, pikërisht një vend në Brazil, më saktë në Rio de Zhaneiro. Lojtari i Realit të Madridit është fotografuar nga paparacët nën shoqërinë e të dashurës së tij.

Ronaldo merr me vete te Juventusi edhe një bashkëlojtar?

Periskopi.com Sporti

Cristiano Ronaldo është buzë largimit nga Real Madridi, por portugezi nuk dëshiron të ikën i vetëm.

Don Balon raporton se Ronaldo shpreson se Marcelo do t’i bashkohet atij për ta braktisur Real Madridin për gjigantin italian, Juventusin.

Superylli portugez është gjithnjë e më pranë kalimin në Juventus për 100 milionë euro dhe tani dëshiron që edhe miku dhe bashkëlojtari, Marcelo, t’i bashkohet në Torino.

Raportohet se Ronaldo tashmë e ka diskutuar me trajnerin e Juves, Massimiliano Allegri, idenë për të bërë ofertë për mbrojtësin brazilian.