Momenti kur lojtari i Tiranës masakron me grushte arbitrin

Periskopi.com Sporti

Skandal në kampionatin e basketbollit për meshkuj!

Një dhunë e paprecedentë u pa sot në takimin mes Teutës dhe Tiranës, e fituar në fund nga durrsakët me shifrat 98-86.

Por, protagonist u bë lojtari i Tiranës, Bruno Daliu, ku në një moment nervozizmi iu afrua një prej arbitrave të sfidës, Jurgen Muho.

Daliu fillon ta godasë me grushte gjyqtarin, ndërkohë që pamjet janë skandaloze.

daliu tirana basketboll on Vidnews.