Ajo që i tha lojtari i Newcastlet gjyqtarit anësor kur akordoi goditje kundër tij, është thjesht shokuese

Periskopi.com Sporti

Jo shumë fansa të futbollit mund të kenë shprehur interesim për ndeshjen Brighton-Newcastle, të hënën mbrëma.

Brightoni kishte nevojë vetëm për një pikë për ta siguruar mbijetesën në Premier League, derisa Neëcastle tashmë ishte e sigurtë me 43 pikë.

Qartazi nuk ishte prej atyre ndeshjeve që do të ngjallte shumë interesim.

Sidoqoftë, një prej lojtarëve më të rëndësishëm të Newcastle, Matt Ritchie, ka munguar në 19 ndeshje këtë sezon për shkak të një lëndimi në kycin e këmbës.

p1edml35oj1i515uqahr8jchv4k.jpg

Por skocezi ndërkohë u rikthye, teksa ka shënuar dy herë që prej ristartit të Premier Leagues.

Mirëpo, 30-vjecari u përfshi në një moment tejet befasues gjatë ndeshjes kundër Brightonit sot (që po vazhdon kur po shkruhet ky artikull).

Ritchie shkaktoi një ndërhyrje dhe ata që e shikuan ndeshjen pa zhurmën elektronike të fansave, duhet ta kenë dëgjuar saktësisht cka i tha ai anësorit të shkretë.

“Si munde t’ia japësh atë, more k*r,” ishin fjalët e tij.

Shikoni më poshtë. /Periskopi.com/