De Light prej të hënës lojtar i Juventusit

Periskopi.com Sporti

Mbrojtësi i Ajax-it, Matthijs De Light do të jetë lojtar i Juventusit prej të hënës.

Kapiteni i Ajax-it është kërkuar nga shumë klube këtë verë si PSG, Barcelona, Manchester United dhe Juventus.

Juventusi duket se i ka mposhtur ekipet e tjera të interesuara për lojtarin duke e kompletuar transferimin e tij për vlerën 70 milionë euro, transmeton KosovaPress.

De Light me Ajax sezonin e kaluar arriti të shkojë deri në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve aty ku u eliminuan nga Tottenhami.