Kosova fitoi medalje të artë në lojërat “Start Up” në Londër (Foto)

Periskopi.com Sporti

Arta Shehu Zajmi, drejtoreshë e Akademia JCoders​ ka fituar medalje të artë në lojërat “Start Up” të organizuara në Samitin e Ballkanit Perëndimor që po mbahet në Londër.

Lajmin e ka bërë të ditur ministri I Inovacionit dhe Ndërmarrësisë, Besim Beqaj.

“Arta e artë në Londër! Arta nderoi vetën dhe gjithë Kosovën me fitoren e medaljes së artë në Start-Up të organizuar në Samitin e Ballkanit Perëndimor që u mbajt në Londër. Kjo arritje vetëm sa e vërteton misionin e Ministrisë së Inovacionit dhe Ndërmarrësisë se Kosova do të jetë qendër rajonale e inovacionit dhe zhvillimit digjital. Urime Artës dhe gjithë ekipit!”, ka shkruar ajo.