Trump: Nuk e kam quajtur mizore Megan Markle

Periskopi.com Showbiz

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, nesër arrin për një vizitë zyrtare në Britaninë e Madhepër t’u takuar me Mbretëreshën Elizabeta II dhe Princin Harry, por jo me gruan e tij amerikane Megan Markle, të cilin e quajti “mizore” në një intervistë me “Sun” britanik, por që sot mohoi akuzat, duke i quajtur “lajme të rreme”.

“Unë kurrë nuk e kam quajtur Megan Markl ‘mizore’. Ishte shpikur nga mediat që botonin lajme të rreme! “, shkroi Trump në Twitter.

Ai pyeti CNN dhe New York Times nëpërmjet Twitter nëse do t’i kërkojnë falje për shkak të kësaj.

“Dyshoj,” shtoi Trump.

BBC dje njoftoi se Trump, në një intervistë me tabloidin britanik, u pyet për kritikat e drejtuara ndaj tij nga ana e dukeshës Markle.

Në prag të zgjedhjeve presidenciale të SHBA në 2016, ajo mbështeti rivalen e Trump Hilary Clinton dhe njoftoi se ajo mund ta braktiste SHBA nëse Trump fiton.

Trump, pasi dëgjoi pyetjen e gazetarit të “Sun”, tha se ai nuk dinte për komentet e Markle.

“Çfarë mund të them? Nuk e dija se është mizore”, tha shefi i Shtëpisë së Bardhë.

Megjithatë, Trump vlerësoi se ajo do të jetë një princeshë “shumë e mirë”  amerikane dhe se është ‘bukur’ që ajo u bë anëtare e familjes mbretërore britanike.