Bilall Sherifi: LDK ka mëkate të mëdha

Periskopi.com Lajme

Bilall Sherifi nga Nisma ka thënë se LDK është kundërthënëse.

“LDK ka ecur përmes kundërthënieve sidomos gjatë qeverisjeve të fundit. LDK ka mëkate të mëdha”, ka thënë Sherifi, njofton Klan Kosova.

Sherifi në Zona Zgjedhore ka dhënë detaje nga marrëveshja që kanë pasur në vitin 2014 si opozitë me AAK-në, LDK-në dhe Vetëvendosjen, njofton Klan Kosova.

“Fatmir Limaj është takuar me Isa Mustafën edhe i ka thënë “prof çfarë do të bësh, zgjedhjet i ke humbur?!, ‘S’po di ka thënë, çu shkojmë te Ramushi’. Kemi shkruar te Ramushi dhe e kemi gjetë të mbështetur për oxhaku si njeri që i kishte humbur zgjedhjet. AAK kishte dalë në vendin e katërt”.

“Kemi rënë dakord që Ramushi të jesh kandidati ynë për Kryeministër që të mos e lëmë PDK në qeveri. 500 telefonata në ditë i ka bërë Hashim Thaçi për ta pamundësuar këtë”.