Klubet evropiane në alarm, Lyoni i vendos çmim gati qesharak Depay

Periskopi.com Sporti

Memphis Depay është njëri nga futbollistët më të kërkuar nga skuadrat e mëdha evropiane.

Sulmuesi holandez është futur në vitin e fundit të kontratës me skuadrën franceze Lyon.

Klubi francez i ka ofruar rinovimin e kontratës, por Depay nuk e ka pranuar pasi synon të luaj në një skuadër dhe një kampionat më të madh se Ligue 1.

E përditshmja franceze L’Equipe ka raportuar se Lyoni përfundimisht ka vendosur ta shes yllin e tyre në janar në mënyrë që mos ta humbas me parametra zero në verë.

Lyon i ka bërë të qartë skuadrave të interesuara për lojtarin se dëshiron pesë milionë euro në janar për ta lënë të lirë atë.

Barcelona, Roma, Borussia Dortmund, Milan, Atletico Madrid, Bayern Munich e PSG janë ekipet e interesuara për yllin holandez.

Sigurisht që të gjitha këto skuadra janë të gatshme të shpenzojnë shumën prej pesë milionë euro për të, por duhet bindet Depay me kontratën më të mirë.

26-vjeçari holandez është duke kaluar nëpër një formë fantastike, ku në 16 ndeshje në Ligue 1 ka shënuar tetë gola e ka asistuar në katër të tjerë. 

‘Tulipanët’ gjunjëzojnë boshnjakët, Depay shënon golin e tretë për Holandën

Periskopi.com Sporti

Kombëtaraja potokalli si duhet po rezulton të jetë shumë e fortë për boshnjakët, pasi këta ta fundit kanë pranuar edhe golin e radhës, përkatësisht golin e tretë, shkruan Periskopi.

Golashënues i golit të tretë për tulipanët është Memphis Depay, i cili realizoi në minutën e 55të.

Shihni golin. /Periskopi

Fjalët e Memphis Depay për transferimin te Barcelona do t’i vënë zjarr spekulimeve edhe më shumë

Periskopi.com Sporti

Memphis Depay ka refuzuar t’i japë fund thashethemeve që e lidhin atë me një lëvizje në Barcelonë, pasi sulmuesi i Lyon pranoi pas barazimit 1-1 të Hollandës kundër Spanjës që ai do të dëshironte të luante në Camp Nou.

26-vjeçar i vjetër ishte synimi i dëshiruar i Ronald Koeman për të zëvendësuar Luis Suarez në afatin kalimtar të verës, megjithatë Barcelona nuk mund të arrinte një marrëveshje me Lyon.

Sidoqoftë, me kontratën e tij të skaduar në qershor, ka zëra se katalanasit mund të vijnë për Depay në Afati i transferimit të janarit

“Unë nuk e di për Barcelonën. Tregu i transferimeve nuk është i hapur. Mendja ime nuk është në atë,” tha Depay në një intervistë pas ndeshjes të Mërkurën në mbrëmje.

“Unë jam duke u përpjekur të jap maksimumin tim, të luajë mirë në mënyrë që të bëhet një lojtar më i mirë. Ka shumë spekulime atje “.“Kush nuk do të donte të luante atje? Ata janë një nga ekipet më të mira në botë. Të gjithë do të donin të luanin atje, por Unë nuk jam duke menduar për këtë ” përfundoi Depay.

Barcelona gjen zëvendësuesin e Ansu Fatit – ja kush është ai

Periskopi.com Sporti

Lajmi se sensacioni i Barcelonës, Ansu Fati, është lënduar dhe se do të mungojë për një kohë goxha të gjatë ishte deri diku i papranueshëm për fansat.

Sipas raportimeve, pas dëmtimit të Ansu Fatit, Barcelona është vënë në lëvizje menjëherë për ta gjetur zëvendësuesin e këtij të fundit.

Siç duket zëvendësuesi i Ansu Fatit do të jetë sulmuesi i Lyonit, Memphis Depay

Depay kishte konfirmuar se nuk mund të garantojë të ardhmen e tij në Lyon.

Edhe timonieri i Barcelonës, holandezi, Ronald Koeman po bën presion për të dhe është pothuajse i sigurt se ai do të vijë. /Periskopi

Koeman nuk heq dot dorë nga ish- sulmuesi i Manchester Unitedit: Ai ka cilësi që mungojnë te Barcelona

Periskopi.com Sporti

Timonieri i Barcelonës, Ronald Koeman ka ripërsëritur dëshirën e tij për t’i pasur shërbimet e ish- sulmuesit të Manchester Unitedit, Memphis Depay, transmeton Periskopi.

“Në janar do të provojmë t’ia bëjmë një vend Depay, sepse unë do të doja ta shihja atë në Barcelonë.

“Unë e dua Depay, ai është një lojtar i shkëlqyeshëm, ka cilësi që na mungojnë te Barça. Sipas mendimit tim, ai është i veçantë në sulm”, ka thënë Koeman.

Kujtojmë se, sulmuesi i Lyonit ishte afër transferimit te Baarcelona në tetor, por marrëveshja nuk u realizua. /Periskopi

Lyoni pranon ta ulë çmimin e Depay, po i jep afat për ofertë vetëm tre ditë Barcelonës [L’Equipe]

Periskopi.com Sporti

Gazeta prestixhioze franceze, L’Equipe shkruan sot se Lyoni ka pranuar që të ulë çmimin e yllit të skuadrës, Memphis Depay.

Presidenti i skuadrës franceze, Jean Michael Aulas është i gatshëm të dëgjojë oferta edhe nën 25 milionë euro.

Aulas i ka dhënë afat Barcelonës deri me datë 2 tetor që të bëjnë ofertë për holandezin. Pas kësaj date Lyon nuk do të shqyrtojë asnjë ofertë të mundshme për asnjë futbollist të kësaj skuadre.

Koeman tani është në dyshim nëse Depay është futbollisti që do t’i përgjigjej skemave të tij.

Barcelona arrin marrëveshje me top futbollistin, nuk është Lautaro Martinez

Periskopi.com Sporti

Barcelona është shumë pranë goditjes së saj të madhe në sulm, por nuk bëhet fjalë për Lautaro Martinez e cila është një pistë e komplikuar dhe me shumë gjasa sulmuesi argjentinas do të qëndrojë te Interi.

Katalanasit kanë arritur akordin me Lyonin për transferimin e holandezit Memphis Depay në Camp Nou, një dëshirë e trajnerit të ri Ronald Koeman i cili e ka stërvitur sulmuesin te kombëtarja holandeze.

Sipas mediave holandeze në arkat e Lyon do të shkojnë 25 milionë euro fikse plus 5 të tjera në formë bonusesh për kartonin e Depay i cili do të provojë të bëjë te Barcelona atë që nuk bëri dot te Manchester United disa vite më parë kur u transferua nga PSV-ja për 34 milionë euro.

Depay me Barcelonën pritet të firmosë një kontratë deri në vitin 2024.

Me Depay në skuadër por edhe me emra të tillë si Messi, Griezmann, Dembele, Coutinho apo edhe talenti Trincao vështirë se do të ketë vend për Lautaro Martinez në këtë sezon.

Barcelona arrin marrëveshje me ‘ish-dështakun’ e Man Unitedit

Periskopi.com Sporti

Barcelona po i jep fund një vere turbulente.

Pushimi parasezonal i klubit filloi më herët se që ishte planifikuar, pasi u poshtërua keq 8-2 nga Bayern Munichu, muajin e kaluar.

Ronald Koeman u soll për ta zëvendësuar Quique Setienin, teksa katalunasit gjithashtu u përballën me largimin potencial të Lionel Messit, i cili eventualisht vendosi të qëndrojë në ‘Camp Nou’.

Shumë futbollistë kanë qenë të lidhur me një kalim në Kataluni, dhe një prej tyre është Memphis Depay.

p1ehu6kd9f9ud117h149hpprtjrb.jpg

Ylli i Lyonit shijoi një sezon fantastik fushatën e kaluar, teksa shënoi 15 gola në të gjitha garat.

I vlerësuar 41 milionë euro nga ‘Transfermarkt’, Depay nuk do të vijë për pak para.

Interesimi i Barcelonës thuhet se është i madh, sipas gazetarit me reputacion, Fabrizio Romano, i cili shkroi:

”Barcelona po punon për ta marrë Memphis Depayn – marrëveshja personale është arritur, por nuk është bërë ndonjë ofertë zyrtare për Lyonin ende.

”Barca gjithashtu filloi kontaktet për transferimin e Aubameyangut disa javë më parë, por Koeman e dëshiron Depayn, teksa Auba vendosi të vazhdojë kontratën me Arsenalin.” /Periskopi.com/

Depay gjithnjë e më afër Barcelonës, nuk i përgjigjet Lyonit

Periskopi.com Sporti

Memphis Depay po afrohet me Barcelonën.

Ylli holandez, Memphis Depay, vazhdon të lidhet me një kalim të mundshëm te skuadra e Barcelonës.

Lojtari i skuadrës së Lyon dhe kombëtares së Holandës thuhet të jetë në listën e dëshirave të Ronald Koeman, i cili së fundmi mori drejtimin e Barcës.

Sipas raportimeve nga ‘RMC Sport’, Lyon janë gati të shesin Memphis Depay.

Kjo për arsye pasi që lojtari nuk i është përgjigjur deri më tani ftesave të klubit për rinovim kontrate dhe skuadra nuk dëshiron ta humb atë si lojtar të lirë gjatë verës tjetër.

Mbetet të shihet nëse Depay do të kalojë gjatë kësaj vere te Barcelona.

Lajm i keq për Barcelonën: I rrëshqet nga duart ylli holandez

Periskopi.com Sporti

Timonierit të Barcelonës, Ronald Koeman, si duket po i rreshqet nga duart jetësimi i vizionit për ta konceptuar një skuadër, ku në përbërje e ka edhe sulmuesin holandez, aktualisht pjesë e Lyonit, Memphis Depay, sepse me shumë gjasë, katalunasit e kanë humbur betejën për këtë të fundit, shkruan Periskopi.

Në garë për ish- sulmuesin e Manchester Unitedit, ka hyrë edhe skuadra e PSG, e cila njëherit e ka primatin për blerjen e tij.

Memphis Depay to join Barcelona as Koeman looks to home

Merret vendimi: Ky është personi i parë që do të largohet nga Barcelona

Periskopi.com Sporti

Barcelona është e vendosur të shkarkojë drejtorin sportiv Eric Abidal, duke filluar një planifikim të ri të menaxhimit sportiv të klubit.

Detajet i ka zbuluar e përditshmja Sport, që pretendon se pozicioni i francezit në klub është më së keq dhe se ai tashmë është pushuar nga puna, pas humbjes 8-2 ndaj Bayern Munich.

Pas tij nga puna pritet të pushohet edhe Quique Setien dhe kjo mund të ndodh pas takimit të hënën, ku klubi ka një mbledhje të jashtëzakonshëm të bordit pas humbjes në Ligën e Kampionëve.

Pozicioni i ish-mbrojtësit ishte vështirësuar kur kishte kritikuar yllin e ekipit, Lionel Messin, pas shkarkimit të Ernesto Valverdes.

Abidal ka qenë në klub që nga viti 2018 si drejtues, ndërsa vendimi më i madh i tij ishte shkarkimi i Ernesto Valverdes.

Antoine Griezmann dhe Frenkie de Jong janë dy blerjet e tij më të madha.

Shiko: Momenti kur Depay i vërsulet fansit në fushë pasi e sheh çka shkruhet në banerin që po mbante

Periskopi.com Sporti

Lyoni siguroi një vend në fazën e eleminimit direkt të Champions Leagues, të martën, me një barazim 2-2 me RB Leipzigun.

Barazimi, i përcjellur nga fitorja 3-0 e Benficas kundër Zenitit, e mban Lyoni një pikë më larg se këto të dyja – duke shmangur një proces të komplikuar të “mini ligës”, raporton Periskopi.

Nëse francezët do të mposhteshin nga Leipzigu, të tri skuadrat do të kishin nga shtatë pikë, që do t’ia jepte mundësinë Zenitit të vazhdonte për shkak të rezultateve më të mira mes vete.

Sidoqoftë, pavarësisht se Lyoni e siguroi kualifikimin tutje, skenat e mëvonshme nuk ngjasuan me festë.

Depay scored the all-important equaliser.

Fillimisht, nuk ishte e qartë çfarë po ndodhte me pamjet që tregonin konfrontim mes futbollistëve dhe fansave, siç mund ta shihni më poshtë.


Mirëpo, pamjet e tjera qartësuan gjërat.

Derisa futbollistët mbyllën ndeshjen, një fans u fut në vijën kufizuese të fushës dhe mbajti një baner ku quhej qendër-mbrojtësi i skuadrës, Marcelo, “gomar”.

Kapiteni, Depay iu vërsul fansit për ta konfrontuar. Shikoni më poshtë. /Periskopi.com/

Depay do të ishte i lumtur, nëse do të kishte oferta nga City e Chelsea

Periskopi.com Sporti

Sulmuesi holandez, Memphis Depay i cili është duke kaluar një formë të mirë tek ekipi i Lyon-it, ka thënë se i ka lënë dyert e hapura për çdo ekip të interesuar.

Edhe pse ishte futbollist i Manchester United në Premier Ligë, Depay nuk e ka mohuar mundësinë e kalimit te Manchester City ose Chelsea.

Sulmuesi holandez në vitin 2015 ishte transferuar në Old Trafford për 25 milionë funta. Ai luajti për 2 sezone tek ekipi i Fergusonit dhe më pas në vitin 2017 u transferua në Francë tek ekipi i Lyonit për 16 milionë funte.

Kur gazetarët e pyetën se cili është klubi në të cilin dëshiron të transferohesh ai u përgjigj

“ Unë dua të shkoj tek ndonjë klub sikur Real Madridi, Barcelona, Chelsea, Manchester City, Parisi ose Bayerni. Lyoni është ekip i madh, mirëpo nuk gjendet në top pesëshen e ekipeve më të mira në Botë./Periskopi/

Milan në garë për super-yllin e United

Milan është dorëzuar për shërbimet e mesfushorit spanjoll Gerard Deulofeu.

Periskopi.com Sporti

Sipas TuttoSport, rosonerët janë duke menduar të transferojnë yllin holandez të Manchester United, Memphis Depay.

Depay ka dështuar totalisht në ‘teatrin e ëndërrave’ dhe tashmë është e sigurtë se ai do të largohet nga United.

depay
Memphis Depay, Manchester United

Ai nuk ka arritur të shkëlqejë nën urdhrat e Jose Mourinhos, i cili nuk e ka më në planet e veta.

‘Rossonerët’, janë duke shqyrtuar mundësinë e huazimit të holandezit me të drejtë blerje. /Periskopi/

 

Manchester United i gatshëm të pranojë oferta për Depay

Manchester Unitedi raportohet se është gati të zbresë çmimin e Memphis Depayt, me qëllim që ta largojë anësorin gjatë muajit janar.

Periskopi.com Sporti

Depay u transferua tek Unitedi nga PSV-ja për 25 milionë funte, por 22-vjeçari pritet të shitet gjatë janarit për 12.5 milionë funte, raporton The Mirror.

Gazeta britanike raporton se Evertoni i prin garës për holandezin, të cilit i është zbritur ndjeshëm çmimi nga Unitedi.

Përveç Depayt, Unitedi pritet të largojë edhe Morgan Schneiderlin dhe Bastian Schweinsteigerin.

Roma kërkon yllin e Manchester United

Mesfushori i Manchester Unitedit, Memphis Depay, është duke u kërkuar nga Roma.

Periskopi.com Sporti

Depay pritet të largohet në janar dhe sipas “The Sun” skuadra italiane Roma është e gatshme të pagujë rreth 25 milionë funte.

2-vjecari ka dështuar të tregojë vlerat e tij që nga transferimi I tij nga PSV në sezonin e kaluar.

Italianët do të mbesin gjatë dimrit pa Mohamed Salah që luan në Kupën e Afrikës dhe Depay po shihet si zëvendësues ideal i egjiptianit.

Besohet se United është i hapur për largim të futbollistit. /Periskopi/

Juventus kërkon dështimin e Manchester United

Juventus është duke menduar të sjellë në Torino holandezin e Manchester United, Memphis Depay.

Periskopi.com Sporti

Këtë klubi torinez do ta bëjë nëse dështon të arrijë marrëveshje me Real Madrid për mesfushorin kolumbian, James Rodriguez, sipas Mirror.

Memphis Depay në javët e fundit është duke u lidhur me një largim të mundshëm nga Old Trafford edhe pse ai e ka refuzuar një gjë të tillë.

Juventus beson se ish anësori i PSV, do të jetë në transfer i qëlluar dhe se do të adaptohej shumë lehtë në skuadrën e Allegrit. /Periskopi.com/

memphis-depay
Memphis Depay, Manchester United

Ylli i United flet rreth largimit

Mesfushori i Manchester United, Memphis Depay ka folur për mundësinë e largimit nga Old Trafford.

Periskopi.com Sporti

Ai thotë se do të shoh se si do të shkojnë gjërat, për të marrë vendim rreth të ardhmes.

“Unë nuk e di, por do të shohim. Duhet të përqëndrohem te United, të bëjë më të mirën time dhe të jem në gjendje të luaj”, deklaroi holandezi.

“Kam marrë disa minuta këtu dhe kemi fituar. Kjo është gjëja më e rëndësishme”, shtoi ai.

Futbollisti në fjalë duket se nuk bënë pjesë në planet e trajnerit Jose Mourinho, prandaj, largimi i tij në janar ka shumë gjasa të ndodhë. /Periskopi.com

Gjigandët pas yllit të Manchester United

Roma dhe Marseille janë të interesuara për të nënshkruar me lojtarin e Manchester United, Memphis Depay.

Periskopi.com Sporti

Marseille me pronarë të ri duket se do të fillojë mënjëherë në rindërtimin e skuadrës, ku e kanë listuar anësorin e ‘djajëve të kuqë’ për të transferuar në kampionatin francez, për holandezin thuhet se edhe skuadra italiane Roma është e interesuar në shërbimet e ish lojtarit të PSV.

Depay megjithatë raportohet se e dëshrion qëndrimin në Premier Ligë.

22-vjeçari në këtë sezon ka vetëm 6 paraqitje në total për skuadrën e drejtuar nga Jose Mourinho. /Periskopi.com

depay

Depay përfundon tek gjigandi turk?

Galatasaray është duke menduar të transferojë yllin holandez të Manchester Untied, Memphis Depay.

Periskopi.com Sporti

Memphis Depay asesi të ambientohet në futbollin anglez, ai nuk po arrin të gjejë vend as në këtë sezon në formacionin bazë të ‘djajëve të kuqë’ edhe pas ardhjes se Jose Mourinhos.

Ai është pas Martial, Rashford, Mata dhe kjo ka bërë që skuadra turke t’i ofrojë rrugën e shpëtimit të karrierës së tij duke i ofruar futboll të rregullt.

Ata do të japin rreth 15 milionë funte, duke synuar të bindin holandezin dhe Jose Mourinhon.

Depay është transferuar nga PSV për rreth 25 milionë funte. /Periskopi.com