Pamje tmerruese gjatë përleshjes mes të burgosurve dhe gardianëve në Meksikë

Periskopi.com Lajme

Të paktën gjashtë të burgosur kanë humbur jetën pas një përleshje mes bandave rivale në Meksikë, përfshirë këtu ish-liderin e bandës që akuzohet për zhdukjen e 42 studentëve dhe profesorëve gjatë vitit 2014.

Anëtarët e karteleve Jaliso New Generation dhe Los Rojos janë përplasur mes vete për herë të dytë, kur një i burgosur u mbyt dhe dy tjerë u lënduan brenda burgut Xochitepec në qytetin Morelos, transmeton Telegrafi.

Si pasojë e përleshjes edhe dy tjerë kanë përfunduar të lënduar, të cilët janë dërguar me helikopter në spitalin më të afërt.

Fotografitë rrëqethëse që po qarkullojnë në rrjetet sociale, shfaqin të burgosurit e përgjakur dhe disa prej tyre të shtrirë nëpër tokë, një tjetër shfaq trupat e pajetë të shtrirë njëri pas tjetrit.

E mediat meksikane kanë publikuar pamjet edhe të gardianëve të shtrirë, që u detyruan nga të burgosurit që fillimisht të gjunjëzohen dhe më pas janë rrahur brutalisht me shkopinj. /Telegrafi/