Nesër Ronaldo përball Messit, portugezi ka një qëllim nga ky ballafaqim

Periskopi.com Sporti

Juventusi përballet me Barcelonën të martën në “Camp Nou” me Cristiano Ronaldon i cili kërkon golin e tij të parë në Champions League kundër Leo Messit.

Ylli portugez ka shënuar 750 gola në karrierë dhe është shënuesi më i mirë në historinë e garës elitare të Evropës.

CR7, megjithatë, nuk ka shënuar kurrë kundër Leo Messit në një ndeshje të Ligës së Kampionëve. Argjentinasi shënoi tre në pesë ndeshje.

Dyshja do të takohet në “Nou Camp” nesër në mbrëmje në takimin e parë të drejtpërdrejtë që kur Ronaldo u largua nga Real Madridi për t’u bashkuar me Juventusin në verën e vitit 2018.

35-vjeçari humbi ndeshjen e parë në Torino përsëri në tetor pasi ishte testuar pozitivisht me Coronavirus.

Juventusi do të stërvitet në “Continassa” sot para se të niset për në Barcelonë.

Ronaldo dhe Messi luajtën 33 ndeshje njëri me tjetrin. Argjentinasi ka fituar 15 prej tyre duke shënuar 21 gola. Ronaldo shënoi 18 gola dhe ka fituar nëntë ndeshje në të gjitha garat kundër yllit të Barcelonës deri më tani.