Millaku në prova te Hajduk Split

Periskopi.com Sporti

Talenti i Istogut, Met Millaku do të qëndrojë për 12 ditë në prova te skuadra e madhe kroate, Hajduk Split.

Lajmin e ka konfirmuar vetë mesfushori i Istogut, i cili po qëndron në Kroaci.

“Kam ardhur në Kroaci dhe nga e premtja do të nis provat te skuadra e Hajdukut të Splitit. Do të qëndrojë për 12 ditë në prova dhe nëse i kaloj me sukses, në janar do të nënshkruajë kontratë me Hajdukun”, ka thënë Millaku për Infokusi.

Millaku është vetëm 18-vjeç, ndërsa në të kaluarën ka qenë pjesë e Dukagjinit të Klinës. /Periskopi.com