Pacolli: Tradicionalisht Kosova dhe Selia e Shenjtë kanë kultivuar marrëdhënie të shkëlqyera

Periskopi.com Lajme

Ministri i Jashtëm në largim, Behgjet Pacolli ka njoftuar se Sekretarit të Shtetit të Selisë së Shenjtë, Pietro Parolin, i ka bërë me dije se Kosova është e përkushtuar që të vazhdojë avancimin e raporteve me Vatikanin.

Postimi i Pacollit në Facebook:

Mirënjohës dhe falënderues për kontributin që Selia e Shenjtë i jep popullit shqiptarë. Sekretarit të Shtetit të Selisë së Shenjtë, Pietro Parolin, i bëra me dije se Kosova është e përkushtuar që të vazhdoj avancimin e raporteve me Vatikanin. Tradicionalisht Kosova dhe Selia e Shenjtë kanë kultivuar marrëdhënie të shkëlqyera. Vizita e Sekretarit të Shtetit i Selisë së Shenjtë në Kosovë këtë vit ka hapur një kapitull të ri në marrëdhëniet tona të shkëlqyera. Selia e Shenjtë mbështet zhvillimet pozitive në vendin tonë.