Pacolli merr pjesë në Samitin e organizuar nga Presidenti Trump

Periskopi.com Lajme

Ministri i Punëve të Jashtme në detyrë, Behgjet Pacolli me ftesë të Departamentit Amerikan të Shtetit po merr pjesë në Samitin e organizuar nga presidenti i SHBA-ve, Donald Trump.

Gjatë këtij samiti që sot ka filluar, ministri Pacolli do të këtë takime të shumta me homolog dhe udhëheqës të shteteve, në mesin e tyre edhe të shteteve që ende nuk e kanë njohur pavarësinë e Kosovës.