Gent Cakaj: Të dua Luginë

Periskopi.com Lajme

Ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj, ka reaguar pas rezultateve zgjedhore në Serbi, ku për herë të parë shqiptarët do të kenë katër përfaqësues në Kuvend.

Cakaj ka publikuar një fotografi me një fëmijë, gjatë vizitës së tij në Preshevë, të bërë muaj më parë.

“Të dua Luginë”, thotë Cakaj, në shkrimin e tij.

Ndryshe, ministri Cakaj, ishte iniciator që shqiptarët e Luginës së Preshevës, Medvegjës dhe Bujanocit, të garojnë të bashkuar në zgjedhjet në Serbi, në mënyrë që të ketë më shumë deputetë shqiptarë në Kuvendin serb.