E tmerrshme: Vëlla e motër vriten nga ish-bashkëshorti i viktimës

Periskopi.com Lajme

Policia ka reaguar në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur në Mirditë mbrëmjen e sotme ku vëlla e motër mbetën të vrarë në derë të shtëpisë.

Sipas policisë ka qenë ish- bashkëshorti i vajzës së ndjerë që ka kryer krimin dhe më pas është larguar nga vendi i ngjarjes.

Informacion paraprak:

Më datë 25.02.2020, në Kodër Rrëshen, Mirditë, rreth orës 20.40, në oborrin e banesës, janë vrarë me armë zjarri shtetasit V.F dhe motra e tij shtetasja E.F. Nga informacionet e para dyshohet se janë qëlluar me armë zjarri nga shtetasi F.K nga fshati Zejmen Lezhë, ish bashkëshorti i shtetases E.F, i cili pas krimit është larguar menjehërë nga vendngjarja.

Në drejtim të vendngjarjes kanë shkuar forca të shumta të Policisë dhe Grupi hetimor. Gjithashtu në vendngjarje kanë shkuar forcat speciale Renea dhe FNSH e Shkodrës. Shërbimet e Policisë po krehin zonën për të bërë të mundur kapjen dhe arrestimin e autorit./TCH

Mirditë: Vritet me armë 34-vjeçari

Periskopi.com Lajme

Një 34-vjeçar është vrarë me armë zjarri në fshatin Zall Xhuxhë në Fan të Mirditës në rrethana të paqarta. Viktima është me iniciale E.Z., thotë policia.

Në vendngjarje kanë shkuar uniformat blu të cilat kanë rrethuar zonën dhe po punojnë për zbardhjen e shkaqeve e rrethanave.

Dinamika është e paqartë, teksa policia po bën kontrolle me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve. /