Udhëheqësi i Vëllazërisë Myslimane dënohet me burgim të përjetshëm

Periskopi.com Lajme

Kreu i Vëllazërisë Myslimane egjiptiane Mohammed Badia dhe disa zyrtarë të tjerë të grupit të ndaluar janë dënuar me burgim të përjetshëm sot, thanë burimet nga gjyqësori.

Ata u dënuan për nxitje për vrasje dhe dhunë gjatë protestave pesë vjet më parë.

Pasi kishin  nxitur protesta masive,  pas disa muajsh edhe demonstrata të përgjakshme.