16 vjeçari që mund të debutoj për Juventusin

Juventus mund t’i jap debutimin një nga lojtarë të akademis në Ligën e Kampionëve, Moise Kean.

Periskopi.com Sporti

Tekniku italian Allegri ka grumbulluar në listën e lojtarëve që do të udhëtojnë për ndeshjen ndaj Lyon.

Moise Kean  është një talent i rradhës i Juventus që është duke shkëlqyer me të rinjtë e skuadrës italiane, ai është një golashënus i rregullt për skuadrën e Juventus.

Massimiliano Allegri ka publikuar listën e lojtarëve që do të udhëtojnë për në Francë: 1 Buffon, 4 Benatia, 5 Pjanic, 6 Khedira, 7 Cuadrado, 9 Higuain, 11 Hernanes, 12 Alex Sandro, 14 Mattiello, 15 Barzagli, 18 Lemina, 19 Bonucci, 21 Dybala, 23 Dani Alves, 25 Neto, 27 Sturaro, 32 Audero, 33 Evra, 34 Kean dhe 35 Severin.

Juventus është mysafir i Lyon në ndeshjen për grupin H në Ligën e Kampionëve. /Periskopi.com