Gjenden mbetje mortore në Podujevë

Periskopi.com Lajme

Një person nga fshati Majac i Podujevës, ka raportuar se gjatë mihjes së një rrugicë në një vend kodrinorë-malor në lokacionin e lartcekur ka has në një skelet i mbuluar nga dheu.

Në vendin e ngjarjes kanë dal njësitë policore relevante, si dhe janë njoftuar Mjekësia Ligjore, njësia për krime lufte  dhe prokurori kujdestar.

“Dëshmitari mashkull K/Shqiptar ka raportuar se gjatë mihjes së një rrugicë në një vend kodrinorë-malor në lokacionin e lartcekur ka has në një skelet i mbuluar nga dheu”, thuhet në raportin e PK.