Dimri i vërtetë po vjen, këto janë parashikimet për ditët në vijim

Periskopi.com Lajme

Nga dita e martë e javës që po vjen do të ketë borë në vendin tonë.

Mot pa reshje dhe relativisht i ngrohtë do të jetë vetëm edhe të hënën. Nga e marta parashihet të ketë borë. Kjo deri në ditën e fundit të javës që vjen.

Edhe e mërkura, e enjtja dhe e premtja do të jenë njëjtë. Reshje bore ka edhe në vikend

Temperaturat minimale gjatë këtyre ditëve të parashikimit do të lëvizin ndërmjet -7 deri në 3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditë parashihen të lëvizin ndërmjet 3-11 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga jugperëndimi dhe verilindja me shpejtësi 1-10 m/s.