Kosovari aksidentohet për vdekje me motor bore në Itali

Periskopi.com Lajme

Flamur Krasniqi nga firma e njohur zvicerane AMAG, filiali në Lugano, ishte zgjedhur si punëtori më i mirë i filialit. Si shpërblim, së bashku me disa kolegë, firma u kishte siguruar një darkë në një vendpushim në Itali, në Bergamo, përfshirë edhe vozitje të mopedit të borës.

Dhe, ky shpërblim rezultoi fatal për Flamurin 40-vjeçar nga Breganzona, Kantoni Tiçino. Ai së bashku me dy kolegë të tij kanë dalë të ngasin mopedin në orët e natës. Flamuri kishte qenë pa helmetë, transmeton albinfo.ch. Në një moment ai ka humbur kontrollin mbi motorin e tij dhe është katapultuar në rrugën e mbuluar me akull.

Përplasja ka qenë aq e fuqishme sa që i përmenduri ka vdekur në vendin e aksidentit. Karabinierët e ardhur kanë mundur vetëm të konstatojnë vdekjen e 40-vjeçarit me prejardhje nga Kosova, shkruan blick.ch.

Flamuri ka lënë pas vetes gruan Jessica Poncia dhe dy djemtë: Nathanin dhe Leonin, njëri 7 vjeç dhe tjetri 18 muajsh.

 

Mitsubishi do të ndalojë zhvillimin e motorëve me naftë

Periskopi.com Tech & Auto

Prodhuesi i makinave japoneze do të ndalojë zhvillimin e motorëve të rinj me naftë deri në fund të vitit 2021, raporton sot Nikkei Asian Review.

Lajmet vijnë pasi Mitsubishi pësoi një rënie të kërkesës, me shitjet globale të markës që pritet të binin deri në 40% gjatë dekadës së ardhshme.

Aktivitetet e zhvillimit të kompanisë do të jenë të kufizuara në azhurnimin e motorëve ekzistues, dhe deri në vitin 2021 është planifikuar të përjashtojnë opsionet e naftës nga oferta e modelit të makinës, transmeton KosovaPress.

Mitsubishi pret që automjetet me naftë të përbëjnë më pak se 20% të prodhimit të përgjithshëm të makinave gjatë dy ose tre viteve të ardhshme.

Gruaja përplaset me motorin në Shqipëri, pastaj del dhe e qëllon me shqelma të plagosurin

Periskopi.com Lajme

Një aksident absurd ka ndodhur së fundi në Tiranë. Një grua ka marrë përpara me makinë një qytetar me motor, duke e plagosur atë.

Si të mos mjaftonte, gruaja zbriti nga makina dhe e qëlloi me shkelma djalin e plagosur.

Pamjet janë transmetuar në emisionin investigativ Stop, në Televizionin Klan.

Aksidenti në minutën 08.22

Goditet në kokë një polic në Mitrovicë, arrestohet një person

Periskopi.com Lajme

Policia njofton se gjatë një pike të kontrollit në Mitrovicë, kanë tentuar ta ndalin një motor në të cilin ishin dy persona mirëpo drejtuesi i motorit mashkull K-Shqiptar nuk ishte ndal dhe gjatë kalimit pranë e kishte goditur me motor njërin nga policët në dorë dhe kishte vazhduar.

Njësitet policore kanë arritur ta ndalojnë, ku gjatë arrestimit njeri nga të dyshuarit ishte shfaqur shumë agresiv dhe kishte rezistuar duke e goditur njërin nga policët në kokë, ndërsa personi tjetër kishte ikur.

I dyshuari ishte shoqëruar në stacion policor dhe me vendim të prokurorit dërgohet në mbajtje.

 

Qytetari me motor tenton ta kalojë liqenin e Batllavës, shikojeni si thyhet akulli (Video)

Periskopi.com Lajme

Një qytetar për pak nuk ka përfunduar në fund të liqenit të Batllavës, i cili ka disa ditë që është ngrirë i tëri.

Në pamjet e publikuara në rrjetet sociale, shihet se si qytetari kishte hipur me një motor me katër rrotë mbi akullin e liqenit.

Diku kah mesi i liqenit ishte thyer akulli dhe gjysma e motorit malor kishte përfunduar nën ujë.

Për të mos ndodhur më e keqja, qytetarin e ndihmojnë disa banorë vendas, të Orllanit, të cilët e tërheqin motorin me anë të një litari.

Më poshtë shihni pamjet nga ky rast.

https://www.facebook.com/komunitetiOrllan/videos/2416347018592884/

Polici rrihet brutalisht dhe i vidhet motori nga tre persona

Periskopi.com Lajme

Një policia trafiku thotë se është me fat që është gjallë, pasi tre persona e rrëzuan nga motori dhe e goditën keqas atë.

Pamjet e rënda vijnë nga “Perëndimi i Egër” britanik.

Charlie Weston iu nënshtrua asaj që policia e quajti ‘dhunë të pështirë’ para se të vidhnin motorin e tij, ndërsa ndjekësit e filmuan sulmin në telefonat celularë.

21-vjeçari i tha The Mail të dielën se si ai papritmas e gjeti veten të rrethuar nga tre persona ndërsa ishte duke shkuar për të kryer detyrat e tij në Alum Rock, Birmingham.

Motorit me djegie të brendshme duhet t’i vijë fundit tani

Periskopi.com Tech & Auto

Vala e nxehtësisë së kësaj vere, ka dhënë një pamje të së ardhmes dhe ajo nuk është aq e bukur.

Bazuar në trendet aktuale, vitet e ardhshme do të shohin rritje të temperaturave, thatësirës, një luftë për të ushqyer një popullsi në rritje, dhe një garë kundër kohës për të reduktuar varësinë nga lëndët djegëse fosile.

Lufta për të ndaluar ndryshimet klimatike nxjerr në pah kapitalizmin më të mirë dhe më të keq. Dekarbonizimi i ekonomisë kërkon alternativa për qymyrin dhe makinat që përdorin naftë.

Risi është ajo që kapitalizmi është mbi të gjitha, dhe ka pasur progres të shpejtë në zhvillimin e alternativave të pastra të qymyrit, naftës dhe gazit. Kostoja e prodhimit të energjisë elektrike të përfituara nga energjia diellore dhe ajo e erës ka rënë. Përparime të mëdha po bëhen edhe në teknologjinë e baterisë, e cila është jetike për gjeneratën e re të automjeteve me energji elektrike. Në fund, ata do të “godasin” ndryshimet klimatike.

Por me kohën që jemi, mund të jetë tepër vonë. Kapitalizmi – sidomos varianti dominant anglo-sakson i kapitalizmit – ka vështirësi të mendojë përtej këtu dhe tani. Njerëzit që drejtojnë korporata të mëdha e shohin punën e tyre si maksimizimin e fitimeve në afatin e shkurtër, edhe nëse kjo do të thotë të shkaktojë dëm të pariparueshëm në ekosistemin botëror.

Për më tepër, ata mendojnë se ata duhet të jenë të lirë të vazhdojnë me maksimizimin e fitimit pa ndonjë ndërhyrje nga politikanët, edhe pse lufta kundër ndryshimeve klimatike mund të fitohet vetëm nëse qeveritë tregojnë udhëheqje, individualisht dhe kolektivisht.

Ekonomisti Jozef Schumpeter foli për procesin e njohur si “shkatërrim krijues” – mënyra në të cilën prodhuesit joefikasë janë larguar nga biznesi nga teknologjitë e reja shkatërruese dhe se, si rezultat, ndodh transformimi. Gjatë luftërave, truri më i  mirë është punësuar nga qeveritë për të prodhuar makina më efikase të vrasjes.

Por shkatërrimin, zakonisht krijuesi kërkon kohë, veçanërisht nëse roja e vjetër mund të marshojë me rezistencë të mjaftueshme për të ndryshuar – diçka që industria e karburanteve fosile ka qenë e aftë të bëjë. Është jetike që dr. Jekyll i kapitalizmit të dalë fitimtar mbi z. Hyde. Më shumë se kaq, duhet të jetë një goditje e menjëhershme.

Në të kaluarën, politikanët janë prirur të përqendrohen vetëm në ndryshimet klimatike kur mendojnë se nuk ka asgjë për t’u shqetësuar. Për shembull, Tony Blair dha një raport nga ekonomisti Nick Stern për ndryshimet klimatike gjatë viteve para krizës financiare globale, kur rritja ishte e fortë dhe pagat po rriteshin. Margaret Thatcher filloi të fliste publikisht vetëm për mbrojtjen e mjedisit kur ekonomia po lulëzonte në fund të viteve ’80.

Kur politikëbërësit kanë gjëra të tjera për t’u shqetësuar, trajtimi i ndryshimeve klimatike bie poshtë në listën e gjërave për t’u bërë. Marrëveshja e Parisit në vitin 2015, e cila e detyroi bashkësinë ndërkombëtare të kufizonte ngrohjen globale në më pak se dy gradë celsius, tregon se çështja është marrë më seriozisht se sa ishte dy apo tre dekada më parë, por kjo nuk do të thotë se ajo është në top prioritetet.

Kur kohët janë të vështira, politikanët janë të kënaqur për argumentin se ka një tregti midis rritjes dhe gjelbërimit të ekonomisë. Nuk ka. Kompanitë llogarisin zhvlerësimin e kapitalit kur hartojnë llogaritë e tyre të fitimit dhe humbjes. Nëse qeveritë do të pranonin të njëjtin parim dhe do të përbënin zbrazjen e kapitalit natyror gjatë hartimit të llogarive të tyre kombëtare, rritja do të ishte më e ulët. Në vende të tilla si Kina dhe India – ku qytetet janë të ndotura në mënyrë të rrezikshme – do të jetë dukshëm më e ulët.

Lajmi i mirë është se në Pekin dhe Nju Delhi, politikëbërësit janë zgjuar deri në idenë se rritja e gjelbër është rritje më e mirë. Kina është e angazhuar për të hequr  qymyrin, pjesërisht për shkak se është e shqetësuar për ndryshimet klimatike dhe pjesërisht për shkak se ajo sheh një mundësi për të qenë një lider botëror në teknologjinë e gjelbër. India, megjithëse e ngadalshme për të vepruar, gjithashtu po fillon të përfitojë nga ulja e çmimeve të energjisë elektrike të prodhuar nga dielli dhe era, dhe ka i ka vendosur synim vetes të kërkojë energjinë e rinovueshme.

Por lajmi i keq është se përparimi drejt dekarbonizimit ende nuk është mjaft i shpejtë. Ndërsa gjërat qëndrojnë, karburantet fosile ende do të përbëjnë më shumë se 50% të konsumit të energjisë deri në vitin 2050. Emetimet e CO2 do të vazhdojnë të rriten dhe ngrohja globale do të vazhdojë.

Stern thotë se përparimi teknologjik ka qenë shumë më i shpejtë se ai që mendonte të jetë e mundur kur raporti i tij u botua në vitin 2006 dhe ai mendon se krijuesit e mëdhenj tani duhet të pranojnë se motorit me djegie të brendshme po i vjen fundi.

“Por shpejtësia e veprimit është ende shumë e ngadaltë“, paralajmëron Stern. “Emetimet duhet të jenë në kulm tani dhe po kthehen poshtë shumë ashpër. Ne nuk kemi vepruar akoma në shkallën e duhur, edhe pse përbërësit janë atje “.

Fitimi i garës kundër kohës kërkon udhëheqje politike. Kjo do të thotë të pranosh se modeli kinez i kapitalizmit të drejtuar mund të jetë më i përshtatshëm sesa modeli anglosakson. Një rritje masive e investimeve në teknologji të pastër është e nevojshme, sepse 300 miliardë dollarë të shpenzuara në dekarbonizimin në mbarë botën vitin e kaluar thjesht përputheshin me koston e humbjeve në SHBA nga ngjarjet klimatike dhe të lidhura me motin. Kjo gjithashtu nënkupton rritjen e kreditimit të Bankës Botërore dhe bankave të zhvillimit rajonal për të ndihmuar vendet e varfra të ndërtojnë kapacitetin e erës dhe të diellit. Dhe një taksë globale e karbonit e vendosur mjaft e lartë në mënyrë që karburantet fosile të mbeten në tokë duhet të zbatohen.

Dhe, më shumë se çdo gjë, do të thotë të pranosh që bota duhet të luftojë kundër ndryshimeve klimatike. Interesat e fuqishme që thonë se ka shumë kohë për të vepruar teksa ndihmohen nga mohuesit e ndryshimeve klimatike që thonë se nuk ka asgjë për t’u shqetësuar. Këta njerëz duhet të thirren. Ata nuk janë mohues, ata janë apeluesit e ndryshimeve klimatike. Dhe ata janë po aq të rrezikshëm dhe të gabuar sa apeluesit e fashizmit në vitet 1930.

/Guardian/