Çfarë goli briliant nga Mount – Anglia në epërsi

Periskopi.com Sporti

Pas dy penalltive në pjesën e parë, njëra për ekipin belg dhe tjetra për atë anglez, këta të fundit kanë arritur të shënojë golin e avantazhit kundër Belgjikës në pjesën e dytë, transmeton Periskopi.

Rrjetën në minutën e 64-të e gjeti anglezi, Mount.

Vlenë të theksohet se, në dy xhirot e para Anglia ka një fitore dhe një barazim.

Shihni golin. /Periskopi

Mount: Kam pranuar oferta për t’u larguar nga Chelsea

Periskopi.com Sporti

Mesfushori i Chelseas, Mason Mount ka thënë se ka pasur oferta për t’u larguar nga Chelsea.

Anglezi tha se nuk i ka pranuar, ngase dëshiron të tregojë vetën në klub, transmeton KosovaPress.

“Gjithmonë ka qenë klubi im, andaj nuk pranova te transferohem diku tjetër. Qëllimi im është për të luajtur në ekipin e parë”, deklaroi ai.

Chelsea në ndeshjen e parë në kampionatin e Premier Ligës u deklasua nga Manchester United me rezultat 4-0./KosovaPress/