Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka vizituar policing Alban Rashiti, që është plagosur sot…
24 Sep, 10:11
Lajme
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka vizituar policin e plagosur, Alban Rashitin, shkruan Periskopi. Siç…
24 Sep, 10:01
Lajme
Lajme
Deputetja Duda Balje ka reaguar pas vrasjes së zyrtarit policor në Veri. Ajo u ka…
24 Sep, 9:45
Afrim Bunjaku, është zyrtari policor i cili mbeti i vrarë në Banjskë të Zveçanit, në…
24 Sep, 9:21
Sot në fshatin Banjskë të Leposaviqit nga disa të shtëna me armë zjarri ka mbetur…
24 Sep, 9:13
Një rast i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në veri të Kosovës, ku një…
24 Sep, 9:01
Kryetari i AAK’së, Ramusha Haradinaj, ka thënë se është i tronditur nga vrasja e një…
24 Sep, 8:50
Kryetari i kuvendit, Glauk Konjufca, ka reaguar pas vrasjes së një polici dhe plagosjes së…
24 Sep, 8:34
Një polic i Policisë së Kosovës është vrarë dhe një tjetët është palgosur në orët…
24 Sep, 8:25

Cristiano Ronaldo shënoi dy gola për të ndihmuar Al-Nassr që të regjistrojë fitoren e radhës…

23 Sep, 11:25

Cristiano Ronaldo është bërë protagonist në një reklamë të skuadrës së tij Al Nassr Portugezi…

22 Sep, 21:04

Lionel Messi pritet që të mos paraqitet në ndeshjen e radhës së MLS të dielën…

22 Sep, 19:19

FC Ballkani ka humbur ndeshjen e parë në Ligën e Konferencës, duke pësuar një gol…

21 Sep, 23:02

Opinione

Ndryshimet klimatike në Tokë kanë ndodhur me cikle të caktuara gjatë gjithë historisë së planetit, përfshirë ardhjen dhe largimin e akullnajave në epokat e ndryshme. Të gjithë e dimë se…
20 Sep, 17:26
Sipas ekspertëve shëndetësorë, njerëzit që vuajnë nga ankthi shohin më shumë ëndrra që lidhen me gjendjen emocionale. Ata thanë se këta persona shohin edhe ëndrra me imazhe shumë të shpejta,…
07 Sep, 10:12
Një studim 85-vjeçar i Harvardit zbuloi se gjëja më e rëndësishme që na sjell lumturi në jetë janë marrëdhëniet pozitive dhe miqësitë e mira. Ruajtja e miqësive afatgjata është një…
05 Sep, 22:23
Showbiz
U lirua nga Gjykata, Prokuroria kërkon të rikthejë në burg Encën

Prokuroria e Tiranës ka ankimuar vndimin e gjykatës së Tiranës që vendosi lirimin nga qelia…

19 Sep, 18:23

U kap duke kultivuar kanabis, Enca reagon për herë të parë pas lirimit nga burgu

Pak ditë më parë, këngëtarja Ruenca Haxhiaj, e njohur me emrin e skenës Enca u…

18 Sep, 17:05

Sabri Fejzullahu feston ditëlindjen, kaq vite i mbush

Legjenda e muzikës shqiptare, Sabri Fejzullahu, sot shënon një ditë të veçantë në jetën e…

16 Sep, 20:32

Kishte mbjellë 5 vazo me kanabis në banesë, kaq vite burg mund të dënohet Enca

Policia arrestoi ditën e sotme këngëtaren e njohur Enca pasi 27-vjeçarja akuzohet për kultivim të…

12 Sep, 14:43

Fero ndryshon emrin, bëhet Khattab Shabani

Ish- reperi Fero i cili është kthyer që një kohë në rrugën e Zotit, ka…

11 Sep, 21:46

Befason Fero, a po mendon që t’i bëjë dy gra? Thotë se feja e lejon

Fero tashmë ka kohë që ka kaluar në rrugën e fesë. Ai i është përkushtuar…

11 Sep, 17:34

Fotografia e saj në “Fadil Vokrri”, reagon Rita Ora: Të dua Kosovë, vendi im më i preferuar në të gjithë botën

Në stadiumin “Fadil Vokrri” të shtunën u zhvillua ndeshja në mes të Kosovës dhe Zvicrës…

10 Sep, 8:46

Një milion klikime për një ditë kënga e re të Luiz Ejllit

Artisti shkodran, Luiz Ejlli, vetëm një ditë më parë sollin këngën e re të quajtur…

09 Sep, 18:25

Auto & Tech

VIDEO

27 Feb 03:20 AM

Facebook ndryshoi logon e tij, a e vëreni ndryshimin?

Kompania Meta po ndryshon “sistemin e identitetit” të rrjetit social Facebook dhe këtu përfshihet edhe…

Updated 3 days ago
Pas Francës, edhe shtete të tjera po e shqyrtojnë mundësinë e ndalimit të shitjes së iPhone 12

Disa ditë pasi Franca ndaloi shitjen e iPhone 12, edhe disa vende tjera evropiane kanë…

15 Sep, 9:28
Apple prezanton iPhone 15 dhe 15 Plus – kaq kushton telefoni i ri

Apple prezantoi iPhone 15 dhe iPhone 15 Plus në ngjarjen ‘Wonderlust’ dhe duket se u…

12 Sep, 20:32
iPhone 15 Pro dhe iPhone 15 Pro Max mund të kenë një kornizë titani

Një tjetër rrjedhje e iPhone 15 sugjeron që modelet e iPhone 15 Pro do të…

12 Sep, 19:35
X i Elon Musk padit Kaliforninë për të shfuqizuar ligjin e moderimit të përmbajtjes

Platforma X e Elon Musk ka paditur shtetin e Kalifornisë të premten për një ligj…

09 Sep, 18:20
Shendet
Këto janë simptomat më të zakonshme të kancerit të mitrës që shumica e grave i injorojnë
19 Sep, 19:20
Kanceri i mitrës është shumë i zakonshëm, dhe shumë gra preken nga kjo sëmundje. Në…
Ky është ndikimi në shëndet i qëndrimit ulur për një kohë të gjatë
Nëse qëndroni 10 orë në ditë ulur, rritet risku për t’u prekur nga demenca. Një…
16 Sep, 20:34
Lajme
Ushtrime fizike që mund të parandalojnë diabetin
Me ushqime shumë të shijshme e të shpejta, dhe me mosaktivitet fizik, është përkeqësuar diabeti…
10 Sep, 15:45
Lajme
Vetëm 2 minuta ecje pas ngrënies mund të zvogëlojnë rrezikun nga diabeti
Ecja është renditur si bazë e dietës së shëndetshme mesdhetare. Kjo mund të jetë një…
09 Sep, 15:26
Lajme
Birra është më e mirë se probiotikët
Në një studim të ri nga Universiteti Mjekësor Dalian në Kinë, studiuesit kanë zbuluar se birra mund…
06 Sep, 15:19
Lajme