Vodhi mijëra euro dhe bizhuteri në shtëpitë e grekëve, arrestohet shqiptarja

Periskopi.com Lajme

Një 30-vjeçare shqiptare, e cila punonte si ndihmëse shtëpiake, është arrestuar nga policia. Ajo akuzohet se ka vjedhur bizhuteri dhe para cash në shtëpitë ku punonte, në periferi të Selanikut.

Janë katër vjedhje të cilat i janë faturuar shqiptares nga shtatori i vitit të kaluar deri në shtatorin e këtij viti.

Gruaja ka punuar si shtëpiake ose është kujdesur për të moshuarit. Sipas policisë, duke shfrytëzuar mungesën e punëmarrësve ose paaftësinë e të moshuarve për ta mbajtur nënë vëzhgim për shkak të sëmundjes, ajo ka vjedhur 1,200 euro para cash dhe bizhuteri me vlerë 13,000 euro.

Vjedhjet kanë ndodhur në zonat Thermi, Tagarades dhe Rissi. Oficerët, të cilët po hetonin rastin, bënë arrestimin paraprakisht të shqiptare për mungesën elejes së qëndrimit në Greqi.

Në të njëjtën kohë, dosja e çështjes për vjedhje është dërguar në Prokurorinë Publike të Selanikut për hetime të mëtejshme.