Propozohet burgim i përjetshëm për vajzën që vrau nënën në Shkup

Periskopi.com Lajme

Është dorëzuar akuza dhe i është vazhduar paraburgimi 46-vjeçares nga Shkupi e cila midis 1 dhe 2 gushtit e kishte vrarë nënën e saj.

Vrasjen makabre ajo e ka kryer në shtëpinë e tyre të përbashkët në Taftaligje, kur vajza i kishte prerë jetën nënës së saj 74 vjeçare duke i ndaluar frymën me duar.

Disa orë më vonë vet vajza e kishte paraqitur rastin në polici.

Motiv për vrasjen ka qenë një mosmarrëveshje e përbashkët për mjete financiare, ka thënë 46 vjeçarja nga Shkupi.

Fushë Kosovë, djali sulmon nënën me thikë

Periskopi.com Lajme

Një rast tragjike ka ndodhur mbrëmë pas mesnatës në Fushë Kosovë, ku një djalë me thikë e ka sulmuar nënën e tij, pas një mosmarrëveshje që e kanë pasur.

Sipas policisë, gruaja është detyruar të qëndrojë për disa orë e mbyllur në një dhomë.

Pas kësaj, grauja ka pranur tretman mjekësor për shkak të shqetësimit, ndërsa i dyshuari është arrestuar dhe  me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.