Aktorja e njohur turke që ndryshoi gjininë

Periskopi.com Showbiz

Aktorja e njohur Nil Erkoçlar ka ndryshuar gjininë dhe nga një femër është bërë mashkull.

Pesë vjet më parë vite më parë ajo iu nënshtrua një operacioni për të ndryshuar gjininë, ku gjithashtu ndryshoi edhe emrin.

Ai ka treguar për mediat turke se pse e mori këtë vendim dhe se sa të vështirë e kishte të ndryshonte gjininë.

“Nuk isha si vajzat e tjera. Unë nuk luaja me kulla Barbie. Në mendjen time ishin lojërat e djemve. Nëse do të luhet lojën familja, me siguri se do të isha baba. Pastaj më pëlqente të luaja futboll. Kur arrita në moshën 14-vjeçare, kuptova se nuk jam vajzë, por unë jam mashkull”, shtoi ai.

“Tani ndihem më rehatshëm brenda vetes. Më pëlqente flokët e shkurta të stilit amerikan. Kam jetuar mbyllur për një kohë të gjatë. Kuptova se më pëlqejnë vajzat”, tha ndër të tjerash aktori.

Nga Nil, ajo tashmë njihet si Ruzgar Erkoçlar. Aktorja ka lënë edhe aktrimin dhe është martuar me Tugba Beyazoglun.

ImageImageImage