Eksperti i ekonomisë: Albin Kurti ka ide të përgjithshme por asgjë konkrete

Periskopi.com Lajme

Eksperti i ekonomisë Besart Kadia ka thënë se Albin Kurti s’ka ide konkrete për ekonominë. Ai ka thënë se fitorja e Kurtit ishte miminale dhe se Kurti po e imponon veten edhe si lider të shqiptarëve të Shqipërisë. Këto komente, ai i bëri në Open të tch.

‘Ja ta jap një fjali çka thotë ai, thotë kredi të buta dhe të ashpra por nëse e pyet për njërën asnjërën s’di se si të ta shpjegojë. Pra, ka ide të përgjithshme, por asgjë konkrete’, tha ai. /Periskopi/