Daçiq thotë se Washingtoni e Brukseli nuk janë mërzitur për dështimin e Parisit

Periskopi.com Lajme

Ministri serb i Punëve të jashtme Ivica Daçiq ka deklaruar për TV Pink se nuk ka shumë pikëllim as në Bruksel dhe as në Washington pse takimi i Parisit është shtyrë, transmeton Koha.net.

“Kjo flet se SHBA-ja këtë e shikon si dëshmi që pa të asgjë nuk mund të përfundojë. Tash ata që janë përpjekur ta organizojnë takimin po e shohin se nuk është lehtë.”

Ka shtuar se aktualisht është shumë herët të thuhet se kur do të vazhdojë dialogu Serbi – Kosovë dhe cila do të jetë rrjedha e ngjarjeve.